Z młodzieżą o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz o służbie w policji
Policjanci z IV, VI i VII Komisariatu Policji łódzkiej komendy odwiedzali uczniów łódzkich szkół podstawowych oraz promowali zawód policjanta w trakcie spotkania w jednej z miejskich bibliotek. Była to doskonała okazja do przypomnienia zasad bezpieczeństwa oraz rozmów o odpowiedzialności nieletnich, ale również pokazania jakie mogą płynąć korzyści z podjęcia decyzji o wstąpieniu w policyjne szeregi.
To był aktywny tydzień dla łódzkich dzielnicowych i policjantów z Ogniwa do spraw Nieletnich i Patologii IV, VI i VII Komisariatu Policji w Łodzi. Od 20 do 26 marca 2025 roku spotykali się z uczniami szkół podstawowych i odwiedzili jedną z miejskich bibliotek aby przypominać zasady szeroko pojętego bezpieczeństwa, rozmawiać na temat czynów zabronionych nieletnich oraz przybliżać chętnym słuchaczom służbę w policji.
Pierwsze ze spotkań miało miejsce 20 marca 2025 roku w Szkole Podstawowej numer 36 w Łodzi. Policjanci z Ogniwa do spraw Nieletnich i Patologii IV Komisariatu łódzkiej komendy rozmawiali z uczniami VIII klas. Poza tematami związanymi z bezpieczeństwem, zagrożeniami czyhającymi na młodych w internecie i odpowiedzialnością nieletnich, mundurowi promowali również zawód policjanta, a szczególną uwagę zwrócili na korzyści płynące z wyboru liceum o profilu mundurowym w kontekście przyszłej służby w policji.
Podobną tematykę poruszali dzień później (21 marca 2025 roku) dzielnicowi z widzewskiego komisariatu, którzy odwiedzili Szkołę Podstawową numer 149. W trakcie spotkań z uczniami klas VI, VII i VIII przedstawiali zawód policjanta, piony w policji, zadania poszczególnych wydziałów, omówili także zasady przyjęcia do służby oraz zmiany jakie nastąpiły w przepisach dotyczących naboru w ostatnim czasie.
Także dzielnicowi z VII Komisariatu Policji w Łodzi promowali zawód policjanta. Tym razem podczas spotkania, które odbyło się w Bibliotece Miejskiej mieszczącej się przy ulicy Cieszkowskiego. Mundurowi prezentowali informacje dotyczące rekrutacji do służby i przedstawiali korzyści z podjęcia takiej decyzji.
Stróże prawa podczas tych wizyt odpowiadali również na pytania dotyczące ich doświadczeń i codziennej służby.
Mamy nadzieję, że spotkania z łódzkimi policjantami będą skutkować, w niedalekiej przyszłości, podjęciem decyzji o kandydowaniu do policyjnej służby.
Przypominamy, że kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską.
Szczegóły dotyczące rekrutacji tutaj.
mł. asp. Maksymilian Jasiak