O bezpieczeństwie z łódzkimi policjantami
Zbliżający się koniec roku szkolnego to idealny moment na rozmowy z policjantami o bezpieczeństwie podczas wakacji. W ramach przeprowadzonych lekcji profilaktyczno-informacyjnych, funkcjonariusze uświadamiali najmłodszych jakie zagrożenia mogą na nich czyhać podczas letniego wypoczynku.
18 czerwca 2025 roku, policjanci z I i IV Komisariatu Policji w Łodzi, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 46 oraz 173, w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie". Podstawowym celem spotkań było zwrócenie uwagi najmłodszych na tematykę związaną z ich bezpieczeństwem, zwłaszcza w okresie zbliżających się wakacji.
Funkcjonariusze przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w domu i poza nim – przestrzegając przed kontaktami z osobami obcymi. Mówili o tym, jak wiele zależy od ich właściwych zachowań podczas letniego wypoczynku, zwłaszcza spędzonego nad wodą.
Na zakończenie zajęć stróże prawa życzyli uczestnikom bezpiecznych i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji.
aspirant Kamila Sowińska