Aktualności

11 letni chłopiec i jego kolega pomogli w zatrzymaniu złodzieja telefonu

Nastolatkowie wyśledzili złodzieja, który ukradł telefon komórkowy. Dzięki informacjom przekazywanym na bieżąco policji doprowadzili do zatrzymania podejrzanego i odzyskania aparatu.

14 marca 2017 roku 11–letni chłopiec wspólnie z kolegą i koleżanką bawili się na schodach przed sklepem przy ul. Wodnej. Nastolatek powiesił na poręczy kurtkę, w której znajdował się telefon komórkowy. W pewnym momencie wychodzący z punktu handlowego mężczyzna zabrał odzież nastolatka po czym pospiesznie próbował odejść.

Chłopiec widząc to kategorycznie zażądał zwrotu kurtki, którą podejrzewany oddał lecz bez telefonu twierdząc, że go nie ma. Na dowód pokazał zawartość swojego plecaka.   Domorosły „detektyw”  postanowił śledzić sprawcę obserwując dokładnie kierunek jego odejścia. W tym samym czasie jego koleżanka z innego telefonu poinformowała o wszystkim rodziców ci zaś policję. Nieuczciwy klient sklepu doprowadził małych śledczych do jednej z  kamienic przy ul. Piłsudskiego, w której przez chwilę przebywał. Kiedy wyszedł i stał na skrzyżowaniu oczekując na zmianę świateł został zatrzymany przez policję. Był całkowicie zaskoczony. Funkcjonariusze odzyskali także skradziony telefon, który podejrzewany pozostawił w  mieszkaniu. „Komórka”  wróciła do właściciela a sprawca kradzieży usłyszał zarzuty, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony