Aktualności

Wojewódzkie eliminacje do ogólnopolskiego konkursu - Policjant Ruchu Drogowego 2017

24 maja 2017 roku odbędą się wojewódzkie eliminacje konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Jak co roku rywalizować będą funkcjonariusze z wydziałów ruchu drogowego komend miejskich i powiatowych województwa łódzkiego. Każdą jednostkę reprezentować będzie policjant, za wyjątkiem KMP w Łodzi, którą reprezentuje dwóch funkcjonariuszy.

Do zawodów przystąpi 24 policjantów ruchu drogowego. Uczestnicy eliminacji  najpierw zmierzą się z teorią. W godzinach porannych w sali bloku szkoleniowego Oddziału Prewencji w Łodzi przy ul.Pienistej 71 rozwiążą testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa o wykroczeniach, prawa karnego oraz przepisów służbowych.  Następnie uczestnicy pojadą do Konstantynowa Łódzkiego na skrzyżowanie ulic  Łaskiej i Łódzkiej. Tam około godziny 11-12.30 odbędzie się sprawdzian praktycznych umiejętności kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu. Ta konkurencja zostanie rozegrana na rzeczywistym, czynnym skrzyżowaniu i wymagać będzie  odpowiedzialności oraz dużego skupienia.  Ostatni etap eliminacji odbędzie się od godziny 13.30 do 15.00  na terenie Oddziału Prewencji. Będą to dwie konkurencje jazdy sprawnościowej: motocyklem oraz samochodem osobowym. Po zmaganiach  sędziowie podsumują punkty i wyłonią finalistów.

W ubiegłym roku w finałowej trójce znaleźli się:

1. sierż.sztab. Piotr Koza     KPP Pabianice

2. mł.asp. Norbert Wójcik    KPP Łódź-Wschód

3. sierż.sztab. Marcin Kleczko   KMP Skierniewice

Na zakończenie eliminacji (około godziny 15.30) nagrody dla zwycięzców wręczy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł.insp. Dariusz Walichnowski. Dwóch najlepszych funkcjonariuszy będzie reprezentowało łódzki garnizon na ogólnokrajowym finale konkursu.

Powrót na górę strony