Aktualności

Policjancji przejęli ponad 100 kilogramów marihuany

Blisko 1300 roślin konopi indyjskich i prawie 108 kg marihuany - to efekt działań policjantów z Komendy Miejskiej w Łodzi. Funkcjonariusze zlikwidowali jedną z większych upraw konopi indyjskich, które zostały namierzone w Łodzi.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej w Łodzi uzyskali informację o podejrzanej posesji w dzielnicy Górna. W pobliżu budynków wyczuwalna była charakterystyczna woń marihuany. Funkcjonariusze wykorzystali moment, kiedy to z jednego z pomieszczeń wyszedł mężczyzna i dynamicznie wbiegli na teren nieruchomości. Zastali tam dwóch łodzian w wieku 37 i 61 lat. Wewnątrz domu, na obu kondygnacjach, zorganizowana była uprawa konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli łącznie 432 rośliny na różnym etapie wzrostu, 840 sadzonek, ponad 9 kg gotowej marihuany, 10 worków z łodygami i liśćmi roślin konopi o łącznej wadze blisko 99 kg oraz aparaturę do przyspieszenia wegetacji roślin oraz ich suszenia. Posesja była wyposażona w kamery. Dodatkowo  pilnowały jej dwa psy podobne do rasy amstaff. Zwierzęta, z pomocą strażników miejskich, przewieziono do schroniska, a obu mężczyzn do policyjnego aresztu. 61-latek początkowo odmówił podania danych personalnych. Zarówno on, jak i 37-letni wspólnik, usłyszeli zarzuty wytwarzania i posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Obaj byli wcześniej notowani m.in. za rozboje i wymuszenia rozbójnicze. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani, a sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • pobieranie odcisków palców od zatrzymanego

Film plantacja marihuany oraz zatrzymani


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik plantacja marihuany oraz zatrzymani (format flv - rozmiar 8.96 MB)

Powrót na górę strony