Aktualności

Bezpieczne Wakacje 2017 - turniej piłkarski i piknik w Uniejowie

17 czerwca 2017 roku w Uniejowie odbyła się impreza plenerowa będąca inaugurację „Bezpiecznych Wakacji 2017”, podczas której odbył się Turniej Piłki Nożnej dla policjantów i pracowników łódzkiego garnizonu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. W trakcie imprezy służby mundurowe przygotowały piknik profilaktyczny. W imprezie sportowej udział wzięło dziesięć drużyn piłkarskich. Mecze rozgrywano na terenie obiektu sportowego im. Włodzimierza Smolarka.

Zwyciężyła drużyna z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, która z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi otrzymała okazały puchar. Na drugim stopniu podium uplasował się zespół z Komendy Wojewodzkiej a trzecie miejsce zajęła drużyna Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Sławomira Woźniakowskiego z OPP. Najlepszym strzelcem okazał się Krystian Nasalski z KWP a bramkarzem Radosław Kłos z komendy miejskiej.

Za zaangażowanie i udział w turnieju cenne nagrody otrzymali kibice z Dalikowa, którzy w wyróżniajacy sposób dopingowali zwodników.

Podczas imprezy mieszkańcy i turyści mieli okazję uczestniczyć  w pikniku, gdzie można było obejrzeć sprzęt policyjny, straży pożarnej i żandarmerii wojskowej. Zainteresowani mogli wziąć udział w konkursach w miasteczku ruchu drogowego, wiedzy o bezpieczeństwie a także przymierzyć sprzęt policyjny. Dla osób planujących pracę w mundurze przygotowano stoisko informacyjne, gdzie można było dowiedzieć się o procedurze przyjęcia do służby. Poza tym przedstawiciele  klubu motocyklowego Blue Knight zaprezentowali swoje maszyny. Podczas trwania pikniku, dzielnicowi z Poddębic na termach w Uniejowie rozdawali mieszkańcom oraz osobom przebywającym na tym terenie ulotki informacyjne dot. działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, przekazywali informacje związane z działaniem aplikacji „Moja Komenda” a także programu „ Dzielnicowy bliżej nas”. Impreza odbywała się pod wspólnym hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo- kibicuj bezpiecznie”. Podczas imprezy odbyła się także zbiórka pieniędzy, które zasiliły konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom  po Poległych Policjantach. Organizatorami pikniku byli Burmistrz Uniejowa Pan Józef Kaczmarek, Policja woj. Łódzkiego, NSZZ ZW Policjantów w Łodzi, IPA Łódź a także producent sprzętu sportowego Zina, Termy Uniejów i ZRW Stanisław Katusza.

  • otwarcie turnieju
  • rozgrywki piłkarskie
  • kibice na turnieju
  • konkursy podczas pikniku
  • rozgrywki piłkarskie
  • wręczenie nagród
Powrót na górę strony