Aktualności

IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Głównego Policji im. mł. asp. Marka Cekały

Pomiędzy 6 a 8 września 2017 r. w Olsztynie zorganizowany został IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Komendanta Głównego Policji. Tegoroczna edycja turnieju poświęcona była śp. mł. asp. Markowi Cekale, policjantowi Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie, który 15 lat temu w Mikołajkach oddał swoje życie na służbie - w pościgu za bandytami.

Inaugurację turnieju swoją obecnością zaszczycili rodzice policjanta - Jadwiga i Jan Cekałowie. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie i Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie na ręce matki poległego policjanta wręczona została tablica upamiętniająca memoriałową edycję turnieju, poświęconą pamięci jej syna.

W tym roku w turnieju udział wzięło 26 drużyn z całej Polski. Po oficjalnym powitaniu przeprowadzone zostało losowanie, w którym zespoły biorące udział w turnieju poznały swoich grupowych przeciwników. Turniej rozegrany był w dwóch kategoriach - żeńskiej i męskiej.

 W meczach fazy grupowej nasza męska reprezentacja wyszła zwycięsko z pojedynków z Urzędem Marszałkowskim z Olsztyna 5-0, KWP Szczecin 3-2, OPP Olsztyn 5-1 i uznała wyższość KWP Olsztyn przegrywając 0-3. W następnym etapie turnieju drużyny, które zajęły dwa pierwsze miejsca zostały podzielone na dwie grupy „mistrzowskie” i tak Reprezentacja KWP Łódź trafiła do grupy wspólnie z Zakładem Karnym w Iławie, Państwową Strażą Pożarną z Warszawy i Komendą Główną Policji. W tej grupie nasz zespół był niezwyciężony i pokonał kolejno ZK Iława 4-0, PSP Warszawa 7-2 i KGP 4-2 W zwycięskiej drużynie wystąpili: Michał Kawczyński, Krzysztof Mitera, Dariusz Zawistowski, Łukasz Pierzyński, Adam Smakowski, Krzysztof Stachlewski, Tomasz Graczyk, Kamil Jankiewicz, Sebastian Bogusz, Wiktor Wiśniewski i kapitan zespołu Jacek Anioł. Ponadto w reprezentacji Komendy Głównej Policji zagrał Krystian Robak, który na co dzień pełni służbę w garnizonie łódzkim.

Reprezentacja w kobiet zajęła w tym turnieju III miejsce. Po dramatycznym meczu rozegranym z Komendą Stołeczną Policji w Warszawie w początkowym etapie przegrywały 0:2. Jednak po bramce czołowej zawodniczki Pani kapitan Katarzyny Borowiec na 2:1 Łódź druzyna odzyskała nowe siły. Mecz po ciężkiej walce zakończył się zwycięstwem KWP Łódź 4:3. W rozgrywkach udział wzięły: st. sierż. Katarzyna Borowiec III KP KMP w Łodzi, st. sierż. Katarzyna Marchewka III KP KMP w Łodzi, st. sierż. Małgorzata Wasiak III KP KMP w Łodzi, st. sierż. Marta Pawlik II KP KMP w Łodzi, st. sierż. Anna Zielińska WPI KMP w Łodzi, sierż. sztab. Agnieszka Bury WPI KMP w Łodzi, sierż. sztab. Karolina Kobylińska IV KP KMP w Łodzi, st. post. Magdalena Pudlarz OPP Łódź, st. post. Anna Pospiech OPP Łódź, st. post. Justyna Gradowska OPP Łódź.

Na pomysł stworzenia reprezentacji drużyny kobiet w piłce nożnej wpadł jeden z funkcjonariuszy VI KP KMP w Łodzi  Artur Szóstak w 2016 roku. Wówczas 5 policjantek z Łodzi po raz pierwszy wzięło udział w VII Turnieju Służb Mundurowych im. podkom. Andrzeja Struja w Warszawie zajmując wysokie III miejsce. Od tego czasu drużyna piłkarska powiększyła się do 13 zawodniczek. Piłkarki policjantki trenują od około roku cyklicznie raz w tygodniu, w czasie wolnym od służby. Spotykają się na sali gimnastycznej lub na orliku, gdzie treningi prowadzi mąż jednej z funkcjonariuszek lub kolega z reprezentacji KWP. Policjantki grają w piłkę nożną nie tylko dla występów w turniejach ale robią to dla siebie, by utrzymać swoją sprawność fizyczną na wysokim poziomie. 

Drużyna kobieca zaprasza wszystkie policjantki do wspólnych treningów! 

Zwycięskim drużynom gratulujemy!

Powrót na górę strony