Aktualności

Policyjne działania PRĘDKOŚĆ - KASKADA. 400 przypadków przekroczenia prędkości

20 października 2017 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci prowadzili kaskadowe działania prędkość. Uczestnicy ruchu podczas przemieszczania się po drogach mogli napotkać, po minięciu patrolu, kolejną załogę prowadzącą pomiar prędkości.

Niestety zauważalne są nawyki, że po minięciu policyjnego patrolu, kierujący, którzy uniknęli kontroli zaczynają naruszać przepisu a nawet jeżdżą brawurowo i nieodpowiedzialnie. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 770 pojazdów, spośród których aż 400 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Policjanci nałożyli łącznie 388 mandatów karnych. W trakcie trwania akcji nie doszło do żadnego wypadku śmiertelnego. Policjanci łącznie odnotowali 9 wypadków, w których rannych zostało 12 osób. 5 wypadków spowodowano z powodu niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków.

Przed nami okres jesienny, w którym występują radykalne zmiany pogodowe i wahania temperatur. Na drogach zalegać może coraz więcej liści, które dostając się pod koła pojazdów, w znaczący sposób wydłużają drogę hamowania. Poza mogą występować gęste mgły, silne opady deszczu i porywiste podmuchy wiatru. Te czynniki mają ogromny wpływ na widoczność i czas reakcji za ewentualne zagrożenia. Pamiętajmy, aby dostosowywać prędkość do warunków panujących na drogach. Piesi z kolei powinni pamiętać o noszeniu elementów odblaskowych, które w zdecydowany sposób poprawiają widoczność osoby poruszającej się po drogach. 

Powrót na górę strony