Aktualności

Odpowie za liczne kradzieże

Kryminalni z I Komisariatu Policji KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o popełnienie szeregu przestępstw. To 24-latek z Łodzi, który wyspecjalizował się w kradzieży damskich torebek. Dodatkowo kryminalni podejrzewają, że mężczyzna może być sprawcą wyłudzeń paliwa, do których doszło w ostatnich dniach na terenie Łodzi.

18 maja 2018 roku w I Komisariacie Policji KMP w Łodzi zgłoszone zostało zawiadomienie o popełnieniu kradzieży rozbójniczej na szkodę mieszkanki Łodzi. Młody mężczyzna podszedł do pokrzywdzonej i poprosił ją o pożyczenie pieniędzy na paliwo, po to aby mógł dojechać do swojego miejsca zamieszkania. Podejrzany uwiarygodnił się podając swoje dane personalne i pokazując konto na portalu społecznościowym. Kobieta ufając sprawcy przekazała mu 30 złotych. Jednak ten nie poprzestał na tym i zabrał jej dodatkowe 50 złotych, po czym zaczął się szybko oddalać. Gdy pokrzywdzona zaczęła się dopominać o zwrot pieniędzy sprawca zagroził jej użyciem przemocy. Jak ustalili kryminalni z I Komisariatu KMP w Łodzi, ten sam mężczyzna dokonał jeszcze dwóch kradzieży damskich torebek. 13 maja 2018 roku ukradł torebkę z dokumentami oraz kartami płatniczymi z kościoła przy ulicy Sienkiewicza, a następnie z użyciem karty kredytowej dokonał zakupów na łączną kwotę 283 złotych. 19 maja 2018 roku łupem sprawcy padła torebka damska z  portfelem, prawem jazdy i  270 złotymi. Pokrzywdzona pozostawiła ją bez dostatecznego nadzoru w salonie kosmetycznym przy ulicy Piotrkowskiej. Dzięki żmudnej pracy stróżów prawa, podejrzany został szybko wytypowany i zatrzymany. Zaskoczonego 24-latka kryminalni zatrzymali w jego mieszkaniu 21 maja 2018 roku. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia kradzieży rozbójniczej oraz szeregu innych przestępstw w recydywie. Grozi mu teraz nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź- Śródmieście podejrzany został aresztowany na okres 3 miesięcy.

 

 

Policjanci podejrzewają, że zatrzymany mężczyzna może mieć na koncie więcej czynów polegających min. na wyłudzeniu pieniędzy pod pozorem zakupu paliwa. Osoby, które padły ofiarą takiego przestępstwa proszone są o kontakt z I Komisariatem KMP w Łodzi pod numerem 42-665-14-00/01 lub pod numer alarmowy policji 112.

Powrót na górę strony