Aktualności

Spotkanie towarzyskie z alkoholem w tle skończyło się kolizją drogową

Dwie młode kobiety spotkały się na „pogaduchy” przy winie, po czym postanowiły na rowerach zwiedzać nocą ul. Piotrkowską w Łodzi. W konsekwencji doprowadziły do kolizji.

31 maja 2018 r około godz. 0:35 policjanci łódzkiej drogówki zostali zadysponowani do nietypowego zdarzenia. Na  ul. Piotrkowską zauważyli karetkę pogotowia a przy niej dwie rowerzystki, z czego jedna miała ranę ciętą głowy. Od obu kobiet czuć było woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 28-letniej rowerzystki prawie 2 promile alkoholu natomiast u jej   25-letniej koleżanki ponad pół promila alkoholu w organizmie. Jak ustalono obie kobiety spotkały się w celach towarzyskich na ulicy Piotrkowskiej.                    Po wspólnych "pogaduchach" i kilku lampkach wina postanowiły pozwiedzać ul. Piotrkowską. Wypożyczyły rowery miejskie i ruszyły w podróż. Stan 28-letniej mieszkanki Łodzi oraz prędkość z jaką się poruszała doprowadziły do zderzenia z jej koleżanką. W wyniku zderzenia 25-letnia mieszkanka Częstochowy została przewieziona do jednego z łódzkich szpitali, gdzie została jej udzielona pomoc medyczna.

Konsekwencje swoich działań odczuły obie rowerzystki. Każda z kobiet za kierowanie rowerem w stanie  nietrzeźwości została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 zł. Dodatkowo 28-letnia rowerzystka za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym została ukarana mandatem karnym w wysokości  220 zł.

Pamiętajmy, że konsekwencje jazdy w stanie nietrzeźwości ponosi nie tylko kierujący pojazdem mechanicznym, ale również rowerzysta. Zgodnie z obowiązującymi przepisami rowerzysta, który spożywał alkohol i miał we krwi 0,2-0,5 promila alkoholu może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 300-500 zł. Jeśli jednak alkomat wykaże więcej niż 0,5 promila, czyli, że jest pijany zapłaci 500 zł. 

 

 

 

sierż. szt. Jadwiga Czyż

WRD KMP Łódź

 

 

 

Powrót na górę strony