Aktualności

Na drodze jak na boisku obowiązują zasady

Nawiązując do trwających Mistrzostwa Świata w piłce nożnej policjanci wraz z przedszkolakami przeprowadzili działania prewencyjne „Żółta Kartka”. Dzieci niczym sędziowie na boisku wręczali symboliczny żółty kartonik tym uczestnikom ruchu drogowego, którzy nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa na drodze.

28 czerwca 2018 roku na  terenie całego województwa łódzkiego policjanci przeprowadzili działania mające na celu edukację i prewencję. Głównym celem tej akcji było zwrócenie uwagi na konieczność bezpiecznego zachowania na drodze przez wszystkich uczestników ruchu drogowego z wzajemnym  poszanowaniem praw i obowiązków.

Sprawcy drobnych wykroczeń, którzy spotkali nietypowy patrol mogli wybrać czy chcą otrzymać „ żółtą kartę ” od dzieci, czy mandat karny od funkcjonariuszy. Sprawcy drobnych przewinień zgodnie przyjmowali od dzieci z uśmiechem „żółte kartki” dziękując za zwróconą uwagę. Dzieci uczestniczące w akcji dawały wszystkim świetny przykład zachowania się pieszych na drodze.

 Akcja spotkała się a bardzo dobrym odbiorem i jak przyznała cześć kierowców dostarczyła dużo więcej pozytywnych emocji niż mundial.

źródło: KWP w Łodzi

Powrót na górę strony