Aktualności

Zasnął za kierownicą ?

Kierujący BMW wracał z rodziną z turnieju piłki nożnej, zderzył się z oplem i zablokował A1. Policjanci apelują aby za kierownicę wsiadać wypoczętym W trakcie jazdy róbmy sobie przerwy i zabierajmy ze sobą napoje.


8 sierpnia 2018 roku r. około godz. 15:20 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymali zgłoszenie o ponownie zablokowanym pasie ruchu na autostradzie  A1 w kierunku Gdańska.

Policjanci szybko pojechali na 315 km autostrady A1. Na miejscu okazało się, że do zdarzenia doszło bezpośrednio za Miejscem Obsługi Podróżnych (MOP) w miejscowości Wiśniowa Góra.  Pojazdy, które uczestniczyły w zdarzeniu  blokowały prawy pas autostrady, a ruch odbywał się wyłącznie lewym pasem ruchu.

Funkcjonariusze drogówki ustalili, że kierujący BMW poruszał się lewym pasem autostrady A1 , w pewnym momencie najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, zjechał na prawy pas ruchu uderzając w jadącego opla. Po uderzeniu BMW obróciło się wokół własnej osi, następnie uderzyło w barierki i zatrzymało się. W pojeździe oprócz 38 latka znajdowała się jego 34-letnia żona i dwójka jego dzieci: 13 – letni syn oraz 9 – miesięczna córka, które zostały przewiezione do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Łodzianin tłumaczył policjantom, iż wracał z Bełchatowa, w pewnym momencie zasnął, obudził się gdy usłyszał uderzenie. Twierdził, że był wypoczęty i dobrze się czuł. Dodatkowo założył okulary polaryzacyjne by nie oślepiało go słońce.

 

 

 

 

 

sierż. szt. Jadwiga Czyż

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi

 

 

Powrót na górę strony