Aktualności

Działania Prędkość

14 października 2018 roku policjanci łódzkiej drogówki na terenie miasta Łodzi przeprowadzili działania "Prędkość". Akcja miała na celu przeciwdziałanie kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość i ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

W niedzielę ,14 października 2018 roku , policjanci łódzkiej drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość”. Akcja ta skierowana była głównie przeciwko tym użytkownikom naszych dróg, którzy poruszają się z niedozwoloną prędkością. Policjanci przy pomocy urządzeń pomiarowych oraz samochodów z videorejestratorami kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się po drogach miasta Łodzi. Kontroli można było się spodziewać się na każdej drodze naszego miasta . Działania policjantów miały na celu przypomnienie kierowcom o stosowaniu się do ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach dróg , a także wyeliminowanie „piratów drogowych” stwarzających niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym poprzez rzetelne naliczenie punktów karnych za poszczególne ujawnione wykroczenia drogowe. Policjanci skontrolowali 115 pojazdów. Kierujący pojazdami, którzy zostali zatrzymani przez policjantów podczas jazdy z nadmierną prędkością a było ich 33 otrzymali mandaty karne, a na ich kontach dopisano punkty karne . Aż w 10 przypadkach policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h od dozwolonej na danym odcinku.

Około godziny 8:25 na al Piłsudskiego w Łodzi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 52 letniego kierowcę audi A6, który przekroczył dozwoloną prędkość o 79 km/h. Wystarczyło jedynie 20 minut aby mundurowi zatrzymali kolejnego kierowcę który przekroczył dozwoloną prędkość w tym samym miejscu i już o 8:45 zatrzymali do kontroli 40 letniego kierującego kią, który przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h

Zarówno 52 i 40 –letni kierowca czasowo musieli się pożegnać ze swoimi prawami jazdy oraz zostali ukarani mandatami karnymi. Dodatkowo na ich kontach zostało zapisane 10 punktów karnych. Zostaną one automatycznie kasowane dopiero po upływie roku od chwili popełnienia wykroczenia.


 

Powrót na górę strony