Aktualności

Kieszonkowiec zatrzymany przez łódzkich policjantów

Kryminalni z I Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali 41-latka podejrzanego o kradzież portfela w tramwaju. Jak ustalili śledczy mężczyzna miał już „na koncie” podobne przestępstwa. Teraz za popełnienie kradzieży w recydywie grozi mu kara nawet do 7,5 roku więzienia.

W związku z działaniami prowadzonymi w mijającym tygodniu, skierowanymi przeciwko przejawom drobnej przestępczości szczególnie uciążliwej dla mieszkańców Łodzi, policjanci z Wydziału Kryminalnego I Komisariatu KMP w Łodzi kontrolowali najbardziej uczęszczane ciągi komunikacyjne znajdujące się w centrum miasta. Efektem akcji było zatrzymanie osoby podejrzanej o kradzież kieszonkową. 11 grudnia 2018 roku jeden z funkcjonariuszy na przystanku przy zbiegu ulic Pomorskiej i Wschodniej zauważył mężczyznę, który znany mu był z prowadzenia podobnej działalności przestępczej w przeszłości. Widząc, że 41-latek wsiada do zatłoczonego tramwaju, policjanci postanowili upewnić się, czy nie próbuje popełnić kolejnego przestępstwa. Gdy mężczyzna wysiadł na następnym przystanku, funkcjonariusze postanowili go wylegitymować. Na widok policjantów mężczyzna zaczął uciekać, wyrzucając po drodze portfel skradziony niczego nieświadomej młodej kobiecie. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży. Ponieważ działał w warunkach tzw recydywy, grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności. Pokrzywdzona odzyskała pieniądze, dokument i karty płatnicze. O losie podejrzanego zdecyduje prokurator.

Pamiętajmy!!!

Kieszonkowcy nie śpią. Okres przedświątecznych zakupów to dla nich prawdziwe żniwa. Nie zabierajmy na zakupy całej gotówki. Jeśli musimy posiadać większą kwotę pieniędzy, rozłóżmy ją na kilka części i przechowujmy w róznych kieszeniach. Pozwoli to zminimalizować ewentualne straty. Podczas podróży miejską komunikacją zabezpieczmy we właściwy sposób należące do nas mienie. Unikajmy zatłoczonych miejsc i środków komunikacji publicznej. Wartościowe przedmioty trzymajmy w zasięgu naszego wzroku lub w miarę możliwości jak najbliżej ciała.

Powrót na górę strony