Aktualności

Wagarowicze na cenzurowanym

Pierwszy dzień wiosny, zwany dniem wagarowicza - dla części uczniów czas samowolnych ucieczek ze szkoły, dla łódzkich policjantów to okres wzmożonych działań prewencyjno-kontrolnych.

Policjanci z komendy miejskiej w Łodzi na 21 marca 2019 roku,  pierwszy dzień wiosny, zaplanowali akcję prewencyjną ukierunkowaną na bezpieczeństwo nieletnich a jednocześnie przeciwko wagarowiczom. Funkcjonariusze pionu prewencji szczególną uwagę zwracać będą na zagrożenia, które mogą czyhać na beztroską młodzież. Kontrolami zostaną objęte obiekty handlowe oraz miejsca, gdzie po ucieczce z lekcji mogą gromadzić się dzieci i młodzież w wieku szkolnym.

W ramach akcji pn. ,,Nielat”, ukierunkowanej na zapobieganie i zwalczanie demoralizacji oraz przestępczości nieletnich, policjanci zwrócą też szczególną uwagę na punkty sprzedaży alkoholu i papierosów i będą prowadzić kontrole młodych osób pod kątem stanu trzeźwości, odurzenia środkami psychoaktywnymi, palenia papierosów. W przypadku ujawnienia zachowań agresywnych, naruszeń ładu i porządku prawnego policjanci podejmą stosowne czynności w sprawach o przestępstwa i wykroczenia.

  Przypominamy !!! Sprzedaż napojów alkoholowych nieletnim jest przestępstwem.     Za złamanie tego przepisu możesz stracić licencję na sprzedaż alkoholu.

Powrót na górę strony