Aktualności

Odpowie za przestępstwa na tle nienawiści narodowościowej

Policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzewanego o dwie napaści na obywatelkę Algierii. Obie miały tło nienawiści narodowościowej. Sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Łódzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzewany o to, że 14 maja 2016r w tramwaju publicznie znieważył obywatelkę Algierii z uwagi na jej przynależność narodowościową oraz wyznaniową. Agresor próbował wówczas na przystanku wypchnąć kobietę z tramwaju i używał słów obrażających jej uczucia religijne.

Ponadto z materiałów wynika, że ten sam mężczyzna 31 maja 2016 r na przystanku w centrum Łodzi ponownie publicznie znieważył tę samą obywatelkę Algierii z uwagi na jej przynależność narodowościową oraz wyznaniową. Nie chciał  wpuścić kobietę do tramwaju oraz kopnął ją  w udo. Policjanci zabezpieczyli nagranie monitoringu  i opublikowali wizerunek sprawcy. Sprawdzali wszystkie sygnały, weryfikowali również własne typowania. Kluczową okazała się informacja przekazana 21 czerwca przez mieszkankę Łodzi. Na podstawie dalszych ustaleń funkcjonariuszy  podejrzewany został zatrzymany 22 czerwca około godziny 9.30 w mieszkaniu przy ulicy Piotrkowskiej. Wstępnie w rozmowie z policjantami przyznał się do tych dwóch napaści tłumacząc to swoimi poglądami. Trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszy zarzuty a prokuratura zdecyduje o środkach zapobiegawczych. Był już wcześniej notowany za konflikty z prawem.

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
    policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony