Aktualności

Okradała ćwiczących na siłowni

Funkcjonariusze z II Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali 19-latkę, która w jednym z łódzkich klubów fitness włamywała się do szafek ćwiczących tam osób. Łupem kobiety padały m.in. portfele, dokumenty, karty płatnicze oraz migawki autobusowe. Zatrzymana była wyraźnie zaskoczona niespodziewaną wizytą policjantów. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z II Komisariatu KMP w Łodzi od pewnego czasu prowadzili sprawę włamań do szafek ubraniowych w jednym z klubów fitness. Z informacji posiadanych przez kryminalnych wynikało, że młoda kobieta korzystająca na co dzień z usług siłowni, okradała inne ćwiczące tam osoby. Sprawczyni miała używać magnesu do otwierania szafek, w których trenujące osoby pozostawiały swoje ubrania. Następnie kradła odnalezione tam portfele. Analizując zgromadzone dowody, w tym zapis monitoringu obiektu, policjanci bardzo szybko wytypowali podejrzaną. 30 maja 2019 roku została zatrzymana w swoim mieszkaniu na Bałutach. W rozmowie z policjantami 19-latka przyznała się do włamań. Podejrzana usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż śledczy docierają do kolejnych okradzionych osób.

 

  • Na zdjęciu widoczna jest metalowa szafka na której założona jest kłódka. Obok widoczna jest otwarta szafka z wiszącą wewnątrz kurtką. Widać rękę, która wyjmuje portfel z kieszeni kurtki
Powrót na górę strony