Aktualności

Zatrzymany za kradzież torebki

Policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi zatrzymali 32-latka, który w jednym ze szpitali ukradł damską torebkę. Wypłoszony przez brata pokrzywdzonej sprawca uciekł z łupem i ukrył się w piwnicy. Tam znaleźli go powiadomieni o zajściu pracownicy ochrony. Zatrzymany mężczyzna w przeszłości był już notowany, teraz odpowie za usiłowanie kradzieży, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

16 lipca 2019r. około godz. 20.15 policjanci otrzymali informację o kradzieży w jednym z łódzkich szpitali. W rozmowie ze świadkami ustalili, że brat pokrzywdzonej na chwilę odłożył jej torebkę na ławkę i podszedł do okna, aby je otworzyć. W pewnej chwili zauważył jak obcy mężczyzna podchodzi do ławki, chowa coś pod bluzę i szybko odchodzi. Widząc puste miejsce po pozostawionej torbie, zrozumiał, że właśnie została skradziona. Podniósł alarm i usiłował zatrzymać uciekającego złodzieja. Podczas ucieczki sprawca porzucił łup na schodach, a sam ukrył się w podziemiach szpitala. Tam został odnaleziony przez pracowników ochrony szpitala. 32-letni łodzianin tłumaczył policjantom, że zabrał torebkę myśląc że jest niczyja. Do szpitala przyszedł, aby odwiedzić kolegę. Nie potrafił jednak sprecyzować nawet jego imienia, w trakcie czynności podał ich kilka. Nienaruszona torebka wróciła do prawowitej właścicielki. 32-latek w przeszłości był notowany za podobne przestępstwo. Tym razem odpowie za usiłowanie kradzieży, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ

W miejscach publicznych, gdzie przebywa dużo anonimowych osób, mogą również znajdować się przestępcy. Obserwując potencjalne ofiary tylko czekają na dogodny moment. W jednej chwili mogą nas pozbawić wartościowych przedmiotów czy gotówki. Aby uniknąć takich zagrożeń warto odpowiednio zadbać o nasze dobra i nie pozostawiać ich bez opieki nawet na chwilę. Nasza czujność może zniweczyć plany przestępców. Szczególną uwagę powinny wzbudzić osoby nadmiernie zainteresowane cudzą własnością. Uważajmy też na kieszonkowców, którzy do kradzieży wykorzystują istniejący bądź sztuczny tłok. Wszystkie cenne przedmioty i gotówkę należy umieszczać w wewnętrznych kieszeniach ubrań. Natomiast torby najlepiej trzymać przed sobą i cały czas je kontrolować przytrzymując ręką.

 

Powrót na górę strony