Aktualności

Zmrok, mgła i 167 km/h motocyklem

Policjanci z łódzkiej grupy "Speed" zatrzymali motocyklistę, który pędził we mgle, po zmroku i w terenie zabudowanym 167 km/h. 31-latek nie widział w swoim zachowaniu niczego złego. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, ukarali 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

25 października 2019r około godz. 20:00 policjanci z grupy „Speed” podczas patrolowania Trasy Górna zauważyli motocykl suzuki, który poruszał się ul. Bartoszewskiego z bardzo dużą prędkością. Pomiar na videorejestratorze pokazywał 167 km/h, w miejscu gdzie dozwolona była prędkość 70 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali motocyklistę. Ten jednak nie poczuwał się do winy. Oburzony 31-latek tłumaczył policjantom, że na drodze 3-pasmowej może się poruszać z prędkością nawet 120 km/h. Twierdził również, że swoim zachowaniem nie zagrażał bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Za przekroczenie prędkości o 97 km/h mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące oraz ukarano go 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi. W tym roku już 437 kierujących utraciło uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.

Policjanci przypominają, że jesień ze zmienną pogodą, nie ułatwia poruszania się po drogach. Opady atmosferyczne, mgła i wcześnie zapadający zmrok ograniczają w znacznym stopniu widoczność. Tym samym wymagają od uczestników ruchu drogowego większej uwagi i skupienia. Na pogodę nie mamy wpływu, natomiast zwiększyć swoje bezpieczeństwo możemy poprzez odpowiedzialne zachowanie oraz przestrzeganie zasad i przepisów ruchu drogowego. Zmieniające się warunki atmosferyczne są wyjątkowo zdradliwe, często zaskakują kierowców, warto wówczas jechać wolniej, dostosować prędkość do rzeczywistych warunków panujących na drodze.

sierż. szt. Jadwiga Czyż   WRD KMP Łódź


 

  • Radiowóz grupy Speed w tle zatrzymany motocyklista i jego jednoślad
  • Zapis przejazdu motocyklisty
  • Zapis przejazdu motocyklisty
Powrót na górę strony