Aktualności

Tragiczne wypadki motocyklistów

Policjanci z łódzkiej drogówki pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadków z udziałem motocyklistów, do których doszło w weekend. W dwóch wypadkach zginęły trzy osoby podróżujące jednośladami.

25 października 2019r około godz. 17.30 na ul. Puszkina doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Wstępnie ustalono, że 43-letni kierujący ciężarówką man z naczepą wyjeżdżał z ulicy Maszynowej w ul. Puszkina, gdzie zderzył się z motocyklem ducati jadącym ul. Puszkina. Na skutek wypadku śmierć na miejscu poniósł 42-letni kierujący motocyklem oraz jego 35-letnia pasażerka. Kierujący ciężarówką man był trzeźwy.

Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty miał miejsce 26 października 2019r około 13.00 na ul. Kusocińskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 39-letni kierujący motocyklem triumph omijając ciąg pojazdów zderzył się ze skręcającym w lewo samochodem audi kierowanym przez 35-letnią kobietę. Na skutek zderzenia motocykl wypadł z jezdni i uderzył w zaparkowany samochód fiat ducato. Motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Kierująca audi była trzeźwa.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i ostrożność. Sezon motocyklowy powoli się kończy, jednak sprzyjająca aura zachęca do podróży jednośladami. Zadbajmy, aby były to ostatnie podróże w tym sezonie, a nie ostatnie w życiu. Motocykliści to niechronieni użytkownicy dróg. Większość zderzeń z samochodami kończy się tragicznie dla motocyklistów. Dlatego unikajmy brawury. 

  • miejsce wypadku drogowego z udziałem motocykla
  • miejsce wypadku drogowego z udziałem motocykla
  • miejsce wypadku drogowego z udziałem motocykla
  • miejsce wypadku drogowego z udziałem motocykla
Powrót na górę strony