Aktualności

Weekendowi piraci

W weekend policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali 45 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Rekordzistą okazał się 36-latek, który pędził ulicami Łodzi z szybkością 167 km/h .

Policjanci z grupy „SPEED” w weekend 18 -19 kwietnia 2020 roku prowadzili kontrole prędkości. W trakcie służby zatrzymali 48 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość powyżej 50km/h niż określona przepisami, w 45 przypadkach zatrzymali prawo jazdy. Za każdym razem sporządzili dokumentację mającą na celu wszczęcie procedur zatrzymania uprawnień do kierowania na trzy miesiące. W sumie w ten kwietniowy weekend funkcjonariusze ujawnili 117 przekroczeń prędkości.

Weekendowy rekordzista. Niechlubnym rekordzistą w ten weekend był 36-letni motocyklista, który 19 kwietnia 2020 roku pędził ul. Kopcińskiego z prędkością 167 km/h. Podczas rozmowy z policjantami na temat popełnionego wykroczenia, stwierdził, że musiał tak szybko jechać, ponieważ spieszył się do pracy. Mundurowi ukarali mężczyznę mandatem karnym i zatrzymali mu uprawnienia do kierowania, tym samym wszczynając procedurę związaną z zatrzymaniem uprawnień na najbliższe trzy miesiące.

Przypominamy! W przypadku jeśli kierowca, pomimo zatrzymanych uprawnień do kierowania, nadal będzie prowadził pojazd, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejny przypadek jazdy bez uprawnień zakończy się cofnięciem prawa jazdy i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

st. asp. Marzanna Boratyńska  WRD KMP w Łodzi

  • Wynik pomiaru prędkości
Powrót na górę strony