Aktualności

Policjanci odzyskali skradzioną toyotę

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi odzyskali pojazd marki Toyota Auris pochodzący z kradzieży. Auto miało przerobiony numer VIN. Teraz śledczy ustalają prawowitego właściciela samochodu i okoliczności w jakich doszło do jego zaboru.

7 maja 2020 roku funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi postanowili zweryfikować informację dotyczącą pojazdu, który mógł pochodzić z przestępstwa. Po dotarciu na wytypowaną posesję w dzielnicy Łódź-Górna, stróże prawa zauważyli zaparkowaną toyotę auris. Osoba dysponująca kluczykami od pojazdu stwierdziła, że kilka lat wcześniej kupila toyotę na giełdzie samochodowej. Po wnikliwym sprawdzeniu auta z udziałem pracowników Pracowni Mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi okazało się, że pola numerowe pojazdu nosiły ślady ingerencji. Z uwagi na powyższe, samochód został zabezpieczony na parkingu policyjnym. Obecnie śledczy ustalają prawowitego właściciela pojazdu i okoliczności w jakich doszło do jego kradzieży.

Pamiętajmy!!!

Decydując się na zakup pojazdu zadbajmy o bezpieczeństwo prawne takiej transakcji. Przed zawarciem umowy koniecznie sprawdźmy pojazd w stacji diagnostycznej. Jeżeli auto nosi ślady ingerencji w pole numerowe, diagnosta może pomóc nam to stwierdzić. Przy okazji sprawdzimy również aktualny stan licznika ustalając, czy nie był „przekręcony”. W razie wątpliwości związanych z zakupem, zawsze możemy poprosić o sprawdzenie numeru VIN w najbliższej jednostce policji. Pamiętajmy, że w przypadku kupna pojazdu pochodzącego z kradzieży powinniśmy liczyć się z odpowiedzialnością karną za paserstwo. Ponadto kradziony pojazd, może zostać nam zabrany i przekazany prawowitemu właścicielowi.

Powrót na górę strony