Aktualności

Multirecydywista w rękach kryminalnych

Funkcjonariusze z VII Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali 38-letniego multirecydywistę, który zaledwie po miesiącu od ostatniej odsiadki włamał się do mieszkania. Łupy z kradzieży funkcjonariusze odnaleźli w jego miejscu zamieszkania. Teraz mężczyźnie grozi kara do 15 lat więzienia.

27 maja 2020 roku łódzcy kryminalni, opierając się na znajomości środowiska przestępczego, wytypowali 38-letniego łodzianina, podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań na Górnej w Łodzi. Funkcjonariusze ustalili, że 19 kwietnia 2020 roku, mężczyzna pokonał zabezpieczenia w drzwiach i dostał się do wnętrza mieszkania. Ukradł telewizor 55-calowy o wartości około 1000 złotych, 650 złotych, 3 karty płatnicze oraz dowód osobisty. Śledczy przeszukali mieszkanie 38-latka. Okazało się, że oprócz skradzionych fantów, w lokalu znajdowały się również dwa rowery górskie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dodał, że znalezione przez policjantów jednoślady, również zostały skradzione na terenie Łodzi. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzuty kradzieży z włamaniem. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że łodzianin wielokrotnie odpowiadał za to samo przestępstwo i ledwie miesiąc temu wyszedł z zakładu karnego. W związku z tym, że jest multirecydywistą, za kradzież z włamaniem mężczyźnie grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z VII Komisariatu Policji w Łodzi.

Na zdjęciach poniżej prezentujemy odzyskane jednoślady. Osoby, które rozpoznają rowery i są ich właścicielami, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym VII Komisariatu Policji KMP w Łodzi pod nr tel. 47 841 27 97, 47 841 27 98 lub całodobowo z dyżurnym pod numerem 47 841 24 56, 47 841 24 59.

 

  • odzyskany telewizor
  • rower
  • rower
Powrót na górę strony