Aktualności

Sierpniowy Weekend 2016 na drogach

Przed nami długi sierpniowy weekend. Duża grupa zmotoryzowanych osób wyruszy w podróż. Tradycyjnie nad bezpieczeństwem na drogach województwa łódzkiego będą czuwali policjanci. W dniach 12-15 sierpnia funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości będą kontrolować kierujących.

Szczególną uwagę policjanci będą zwracali na przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i „na trzeciego” oraz lekceważenie znaków i sygnałów drogowych. Policjanci będą także drobiazgowo sprawdzać, czy podróżujący mają zapięte pasy i czy najmłodsi pasażerowie przewożeni są w fotelikach. Apelujemy o rozwagę, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później cały i zdrowy powrócił do swego domu. Nie zapominajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo.

Wszystkim, którzy wybierają się w trasę przypominamy kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać przed wyjazdem:

- Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu i jego wyposażenie (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę) oraz niezbędne dokumenty (prawo jazdy, ważne ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny z aktualnymi badaniami technicznymi);

- Wyruszając w podróż bądźmy wypoczęci, zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi. Jeśli mamy wątpliwości co do swego stanu trzeźwości, możemy go sprawdzić w najbliższej jednostce Policji;

- Zawsze w czasie jazdy korzystajmy z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewoźmy w fotelikach;

- Przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosujmy ją do panujących warunków atmosferycznych i drogowych;

- Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami - oni nie zawsze są widoczni na drodze.

/źródło KGP/

Powrót na górę strony