Aktualności

Policjanci podsumowali ostatni wakacyjny weekend

W ciągu trzech dni (26, 27 i do godziny 22.00 - 28 .08.) ostatniego wakacyjnego weekendu, na terenie województwa łódzkiego doszło do 44 wypadków , w których rannych zostało 59 osób a dwie poniosły śmierć. Funkcjonariusze zatrzymali 67 nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze interweniowali przy 200 kolizjach.

W ubiegłym roku, w dniach od 28 do 30 sierpnia 2015 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 29 wypadków drogowych, w których rannych zostało 38 osób, na szczęście nikt nie zginął. Funkcjonariusze interweniowali przy 163 kolizjach. W trakcie licznych kontroli zatrzymali 58 nietrzeźwych kierujących.

Funkcjonariusze  prowadzili wzmożone kontrole drogowe nie tylko na głównych trasach wyjazdowych z miejscowości turystycznych, ale także w tych miejscach, które są wyjątkowo niebezpieczne. Ze szczególną uwagą  sprawdzali między innymi czy kierowcy stosują się do znaków drogowych oraz ograniczeń prędkości, czy podróżujący byli zapięci w pasy bezpieczeństwa i oczywiście, czy osoba za kółkiem była trzeźwa. Jak bowiem wskazują statystyki nie wszyscy kierujący biorą sobie do serca policyjne apele o trzeźwej jeździe i wsiadają do samochodu „wczorajsi” lub po kilku głębszych.

/kgp/

Powrót na górę strony