Aktualności

Ujęli wandala na gorącym uczynku

Świadkowie ujęli na gorącym uczynku 33-latka, który wybił szybę oraz luksfery w osiedlowym sklepie. Mężczyzna został przekazany policjantom z VII Komisariatu KMP w Łodzi. Okazało się, że wandal był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia.

21 października 2020 roku około godziny 21.30, łódzcy policjanci otrzymali informację, że zgłaszający wraz z dwoma innymi mężczyznami złapali wandala, który przed chwilą zdemolował budynek sklepu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres na terenie dzielnicy Górna. Na miejscu właściciel oświadczył, że gdy zamykał sklep usłyszał odgłosy dobijania się do drzwi od zaplecza. Następnie usłyszał huk i dźwięk tłuczonego szkła. Gdy poszedł zobaczyć co się dzieje, zauważył nieznanego mężczyznę, który wybił szybę i uszkodził luksfery w jego sklepie. Właściciel sklepu ujął wandala, jednocześnie wzywając patrol Policji. W tym czasie z pomocą przybiegło dwóch przechodniów, którzy byli świadkami demolowania budynku. Mężczyźni przytrzymali wandala do czasu przyjazdu policjantów. Funkcjonariusze przejęli 33-latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie wyszło na jaw, że 33-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na 3.000 złotych. Zatrzymany odpowie za uszkodzenie mienia. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzą policjanci z VII Komisariatu KMP w Łodzi.

  • Zdjęcie jest zrobione na korytarzu V-tego Komisariatu Policji. Dwóch policjantów, ubranych w policyjne kamizelki z napisem Policja trzyma sprawcę wybicia szyby. Mężczyzna jest niski, ubrany w niebieską, zimową kurtkę i łysy. Zarówno policjanci jak i zatrzymany mają .na sobie granatowe dźinsy.
Powrót na górę strony