Aktualności

Ukradł zestaw ogrodowy

Policjanci z II Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali 48-latka podejrzewanego o kradzież zestawu ogrodowego z terenu prywatnej posesji. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

26 października 2020 roku kryminalni z II Komisariatu KMP w Łodzi otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży zdobionego zestawu ogrodowego o wartosci około 2 tysięcy złotych. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że chwilę wcześniej odwiedził go nieznajomy mężczyzna, który pytał o możliwość odkupienia donic ogrodowych. Ponieważ transakcja nie doszła do skutku, mężczyzna odjechał samochodem. Zgłaszający zorientował się, że ten sam samochód widział kilka miesięcy wcześniej, w maju 2020 roku, gdy jadąca nim osoba zabrała bez pytania należący do niego zestaw ogrodowy stojący przed domem. Policjanci podjęli czynności zmierzające do ustalenia podejrzanego. Po wnikliwej analizie dostępnego materiału dowodowego, stróże prawa ustalili, że sprawcą kradzieży był 48-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego-wschodniego. 28 października, policjanci pojechali do 48-latka. Mężczyzna podczas przeszukania dobrowolnie wydał skradzione mienie. Odpowie za kradzież, co zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant w ubiorze cywilnym z przepaską na ramieniu z napisem "policja" stojący w pomieszczeniu za zatrzymanym mężczyzną. Zatrzymany ubrany w niebieską pikowaną kurtkę i czarne spodnie.
  • Policjant ubrany po cywilnemu mający na ręce przepaskę z napisem "policja" wyjmuje z bagażnika pojazdu odzyskane krzesła ogrodowe.
  • Policjant ubrany po cywilnemu (na czarno) mający na ręce przepaskę z napisem policja wyjmuję z bagażnika pojazdu odzyskane krzesła ogrodowe.
Powrót na górę strony