Aktualności

Przenosił kilogram marihuany w plecaku

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi zatrzymali 29-latka, który posiadał przy sobie ponad kilogram marihuany. Mężczyzna wpadł podczas przypadkowej kontroli. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

30 października 2020 roku około godziny 21.00 kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z KMP w Łodzi, na jednej z ulic zauważyli mężczyznę znanego im z prowadzenia przestępczej działalnosci związanej z narkotykami. Podczas legitymowania 29-latek zachowywal się nerwowo, co utwierdziło policjantów w przekonaniu, że mógł posiadać przy sobie niedozwolone używki. Okazalo się, że w plecaku, który 29-latek miał przy sobie, stróże prawa odnaleźli dwie paczki sprasowanej marihuany o łącznej wadze 1 kilograma i czarnorynkowej wartości około 30 tysięcy złotych. Ponadto, podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego policjanci zabezpieczyli „dilerkę” z 16 gramami mefedronu. Tym razem 29-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, co w polskim prawie zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Na zdjęciu widoczni dwaj policjanci ubrani w żółte kamizelki z czarnym napisem policja. Funkcjonariusze prowadzą mężczyznę ubranego w czarną kurtkę i niebieskie jeansowe spodnie do budynku komendy. Obok funkcjonariuszy zaparkowany oznakowany radiowóz policyjny.
  • Na zdjęciu widoczny bagażnik pojazdu. Wewnątrz znajdują się dwie hermetycznie sprasowane paczki z zawartością środków odurzających.
Powrót na górę strony