Aktualności

Dzielnicowi zlikwidowali domową uprawę konopi

Dzielnicowi z VII Komisariatu Policji w Łodzi zlikwidowali uprawę konopi indyjskich zorganizowaną w mieszkaniu na Górnej. Mundurowi zabezpieczyli trzy rośliny oraz sprzęt do ich uprawy. 24-letni właściciel nielegalnej uprawy odpowie za przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Policjanci z II Rewiru Dzielnicowych VII Komisariatu KMP w Łodzi podczas służby obchodowej uzyskali informację dotyczącą potencjalnego miejsca uprawy marihuany. Chcąc sprawdzić tę informację 22 grudnia 2020 roku około godziny 7.00 policjanci zapukali do wytypowanego mieszkania. Drzwi otworzył 24-latek, który był bardzo zdenerwowany tą niezapowiedzianą wizytą. Mężczyzna zachowywał się arogancko. W pewnym momencie funkcjonariusze poczuli specyficzny zapach konopi wydobywający się z wnętrza mieszkania. Podejmując próbę wejścia do wnętrza, policjanci spotkali się ze zdecydowaną reakcją właściciela. Młody człowiek próbował uniemożliwić im wykonanie czynności, zagradzał drogę i blokował drzwi. Okazało się, że miał powód do takiego zachowania. W jednym z pokoi dzielnicowi  znaleźli namiot, w którym znajdował się krzak konopi indyjskich oraz specjalistyczna aparatura służąca do uprawy tej rośliny: wentylator, termometr oraz system nawadniania. Kolejne dwa krzewy konopi znajdowały się w specjalnie zaadaptowanej szafie. Z zabezpieczonych trzech roślin można by uzyskać nawet 66 gramów marihuany o wartości czarnorynkowej około 2 tysięcy złotych. Dodatkowo w mieszkaniu zabezpieczono słoik z gotową marihuaną o wadze około 6 gramów. 24-letni właściciel nielegalnej używki usłyszy zarzuty uprawy i posiadania narkotyków, za co grozi lara do 3 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności prowadzą śledczy z VII Komisariatu KMP w Łodzi.

  • Na zdjęciu widoczny słoik z zawartością zielonego suszu- marihuana. Słoik umieszczony jest w doniczce, w której umieszczony był krzew konopi.
  • Sprzęt służący do uprawy marihuany. Na zdjęciu widoczny wentylator zapakowany w niebieską folię.
Powrót na górę strony