Aktualności

Agresywny sąsiad recydywista

Łódzcy policjanci zatrzymali 27-latka, który powybijał sąsiadowi szyby w oknach. Mężczyzna był zawiedziony wysokością pożyczki, którą dał mu sąsiad. Sprawca działał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 7,5 roku więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

5 stycznia 2021 roku policjanci pojechali na ulicy  Wólczańską, gdzie według zgłoszenia jeden z sąsiadów wybił drugiemu szyby w oknach. Na miejscu w rozmowie z pokrzywdzonym funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej przyszedł do niego 27-letni sąsiad, aby pożyczyć pieniądze.

Był agresywny i czuć było od niego woń alkoholu. Nagabywany postanowił pożyczyć sąsiadowi pieniądze. Niestety agresja sprawcy wzrosła, gdy nie uzyskał żądanych stu złotych, a jedynie część tej kwoty. Zdenerwowany 27-latek wybił sześć szyb okiennych w mieszkaniu pokrzywdzonego.

Straty wyceniono na 1000 złotych. 27-latek nie uspokoił się nawet na widok mundurowych, stawiał opór, wyrywał się i groził. Usłyszał zarzuty gróźb oraz zniszczenia mienia. Odpowie również za atak na znajomą pokrzywdzonego, która była w jego mieszkaniu w chwili napaści.

Ponieważ notowany wcześniej podejrzany działał w warunkach recydywy, grozi mu kara nawet do do 7,5 roku pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Sprawa jest rozwojowa, dalsze czynności prowadzą śledczy z VIII Komisariatu Policji w Łodzi.

Powrót na górę strony