Aktualności

Włamali się do sklepu, wcześniej próbowali sforsować inny i zniszczyli banery reklamowe

Policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy włamali się do sklepu zoologicznego. Jak się okazało wcześniej próbowali włamać się do innego lokalu i zniszczyli banery reklamowe.

W nocy z 10 na 11 września funkcjonariusze zostali powiadomieni, że ulica Rzgowską idzie trzech mężczyzn i niszczy samochody. Chwilę od zgłoszenia na miejscu pojawili się policyjni wywiadowcy. Okazało się, że nie ma śladów uszkodzeń na zaparkowanych samochodach. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła jednak nienaturalnie podniesiona roleta w jednym ze sklepów. Kiedy policjanci zajrzeli do wnętrza okazało się, że w środku przebywa trzech mężczyzn i plądruje półki. Wszyscy zostali zatrzymani i trafili
do policyjnego aresztu. W rękach funkcjonariuszy znaleźli się łodzianie w wieku 28, 23 i 22 lat. wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu mając odpowiednio 2;1,5 i 1,7 promila w organizmie. Podczas prowadzonych działań okazało się, że trio uszkodziło jeszcze znajdujące się w pobliżu dwa banery reklamowe i próbowało włamać się do sąsiadującego lokalu. Straty wynikające z działalności mężczyzn oszacowano na ponad 7 tysięcy złotych. Po wytrzeźwieniu zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Grozą im kary do 10 lat pozbawiania wolności.

  • funkcjonariusze policji podczas zatrzymania podejrzanego
Powrót na górę strony