Aktualności

Wsiadł "za kółko" nietrzeźwy, pod wpływem amfetaminy, łamiąc sądowy zakaz

Policjanci z Ogniwa Patrolowego II Komisariatu KMP w Łodzi, zatrzymali 30-latka, który nie stosując się do zakazu sądowego, w stanie nietrzeźwości i po zażyciu narkotyków, prowadził audi ulicami miasta. Szybka interwencja stróżów prawa zakończyła niebezpieczny rajd nieodpowiedzialnego kierowcy.

W nocy 6 marca 2021 roku policjanci z II Ogniwa Patrolowego II Komisariatu KMP w Łodzi pełnili służbę patrolową na terenie dzielnicy Bałuty. Około godziny 1:30, jadąc ulicą Zachodnią w kierunku Zgierza, zauważyli rozpędzony pojazd, który nie stosując się do znaku „ustąp pierwszeństwa” gwałtownie przeciął im drogę.

Kierujący audi, pomimo popełnionego wykroczenia nadal stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, więc policjanci postanowili jak najszybciej udaremnić mu dalszą jazdę. Po włączeniu sygnałów dźwiękowych stróże prawa podjęli próbę zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy. Mężczyzna nie reagował jednak na wydawane polecenia i kontynuował niebezpieczny rajd ulicami miasta łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze jechali za nim ulicami Zgierską, Zachodnią, Lutomierską, Włókniarzy, Wielkopolską, Brukową oraz Helską, gdzie zatrzymali audi. Jak się okazało wraz z kierowcą podróżowały jeszcze dwie osoby - kobieta i mężczyzna. 30-latek podczas zatrzymania był nadmiernie pobudzony i stawiał opór. Badania z użyciem alkomatu wykazało, że miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo wstępne badania na zawartość narkotyków w organizmie wykazały, że był również pod wpływem amfetaminy.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 30-latek miał orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymanemu, za prowadzenie pojazdu pomimo zakazu sądowego, pod wpływem alkoholu i podobnie działających środków oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony