Aktualności

Ukradł seniorce gotówkę

Policjanci z Wydziału Kryminalnego II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 40-latka, który okradł 80-letnią kobietę. Mężczyzna wykorzystując chwilową nieuwagę seniorki wyrwał z jej rąk portfel z pieniędzmi. Po wyjęciu gotówki, sprawca zwrócił właścicielce portfel.

5 marca 2021 roku około godziny 12:00 do II Komisariatu Policji w Łodzi weszła zrozpaczona 80-letnia kobieta. W rozmowie z dyżurnym jednostki poinformowała, że podczas robienia sprawunków na rynku, padła ofiarą zuchwałej kradzieży.

Zgodnie z relacją seniorki, nieznany sprawca, stojący przy stoliku z grą „w trzy kubki”, niespodziewanie zablokował jej drogę i wyrwał trzymany w ręce portfel. Następnie mężczyzna wyjął ze środka 800 złotych, po czym zwrócił opróżniony portfel pokrzywdzonej. Kobieta zaskoczona tą niespodziewaną sytuacją postanowiła poszukać pomocy na komisariacie.

Ponieważ zgłaszająca stwierdziła, że do kradzieży doszło niedawno i jest w stanie rozpoznać sprawcę, natychmiast wraz z nią na rynek podjechali nieumundurowani policjanci. Chodząc po targowisku kobieta w pewnej chwili zauważyła mężczyznę, który ją okradł. Podeszła do niego krzycząc, aby oddał skradzione wcześniej pieniądze.

40-latek zorientował się, że mężczyźni towarzyszący pokrzywdzonej mogą być policjantami, rzucił w jej stronę kilka banknotów 100-złotowych i zaczął uciekać. Po przebiegnięciu kilkuset metrów został dogoniony i obezwładniony przez funkcjonariuszy.

Po przewiezieniu na II Komisariat Policji zatrzymany potwierdził przebieg zdarzenia. W Prokuraturze Rejonowej Łódź-Bałuty 40-latek usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej i został objęty dozorem policji. Mężczyźnie, który w przeszłości notowany był za podobne przestępstwa, grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  • skradziony portfel.
  • Zatrzymany sprawca.
Powrót na górę strony