Aktualności

Okaradał komórki i wpadł

Policjanci z II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 32-latka podejrzanego o popełnienie dwóch kradzieży z włamaniem. Jak wynika ze zgromadzonego materiału dowodowego, mężczyzna dopuścił się włamań do komórek lokatorskich znajdujących się w wielopiętrowym budynku i ukradł z nich elektronarzędzia oraz rower.

23 stycznia 2021 roku doszło do dwóch kradzieży z włamaniem do komórek lokatorskich w wielopiętrowym bloku w dzielnicy Bałuty. Jak wynikało z zeznań pokrzywdzonych, sprawca zerwał kłódki zabezpieczające wejście do pomieszczeń i ukradł elektronarzędzia oraz rower.

Sprawą zajęli się kryminalni z II Komisariatu KMP w Łodzi. Analizując zebrany materiał dowodowy policjanci bardzo szybko wytypowali 32-letniego mężczyznę, który mógł być odpowiedzialny za oba przestępstwa. Jak się okazało, mężczyzna nie miał stałego miejsca zameldowania i nie było wiadomo, gdzie aktualnie mógł przebywać. Policjanci krok po kroku ustalali miejsce przypuszczalnego pobytu podejrzanego. Trop zaprowadził ich do tego samego bloku, w którym wcześniej doszło do obu kradzieży. Zaskoczony mężczyzna został zatrzymany w chwili, gdy wychodził właśnie na ulicę.

Już na wstępie w rozmowie ze śledczymi przyznał się do kradzieży i wskazał lombardy, w których sprzedał skradzione mienie. Funkcjonariusze odzyskali elektronarzędzia, które trafiły do rąk właściciela. Notowany w przeszłości za podobne przestępstwa 32-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi sprawcę.
  • Sprawca podczas przesłuchania.
  • Policjant przeszukuje zatrzymanego.
Powrót na górę strony