Aktualności

Skradli inwalidzie wózek

Policjanci z VII Komisariatu KMP w Łodzi poszukują sprawcy kradzieży wózka inwalidzkiego wartości ponad 11 tysięcy złotych. Złodziejowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 września 2016 roku w bloku przy ulicy Granitowej w Łodzi. Około godziny 21.00 właściciele pozostawili go na klatce schodowej, przed drzwiami mieszkania na ostatnim piętrze budynku.  Następnego dnia około godziny 10.00 stwierdzili brak sprzętu niezbędnego do poruszania się niepełnosprawnego pokrzywdzonego. Dotychczasowe sprawdzenia, weryfikacje pobliskich monitoringów a także rozmowy z mieszkańcami i sprawdzenia punktów gdzie mógłby być oferowany do sprzedaży taki wózek nie przyniosły rezultatu.

Wózek był w kolorze czarnym, typ GTM Hammer Vario przerobiony na indywidualne potrzeby niepełnosprawnego 35 –latka. Ma tytanowe obręcze, jest bardzo lekki, z prawej strony miał zniszczoną nakładkę materiałową, z tyłu wózka znajdowały się diody oświetleniowe, małe koła były w kolorze szaro-niebieskim, na oparciu z tyłu był znaczek firmowy- czarny koń.

Wszystkie osoby, które mają informacje na temat sprawcy kradzieży wózka lub mogą pomóc w jego odzyskaniu proszone są o kontakt z VII Komisariatem KMP w Łodzi przy ulicy 3-go Maja 43 tel. 42/665 24 56 lub 997.

Powrót na górę strony