Aktualności

Uprawiał konopie w mieszkaniu

Policjanci z VIII Komisariatu Komendy Miejskiej w Łodzi wystąpili z wnioskiem o areszt dla 37-letniego mieszkańca Łodzi, który w mieszkaniu uprawiał i posiadał znaczne ilości środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia

18 marca 2021 roku policjanci pojechali na ulicę Kossaka, aby zweryfikować otrzymaną informację o narkotykach znajdujących się w jednym z mieszkań. Po wejściu do wskazanego lokalu mundurowi poczuli silną woń charakterystyczną dla marihuany. Po otworzeniu drzwi do drugiego pokoju wyjaśniło się skąd pochodził zapach.

37-latek wykorzystywał to pomieszczenie do uprawy konopi oraz przechowywania gotowego produktu. W specjalnie przygotowanym namiocie policjanci znaleźli 33 krzaki konopi indyjskich. Ponadto w 6 wiadrach i na podłodze zgromadzony był susz roślinny o wadze przekraczającej 1.700 gramów. 37-latek przyznał, że to jego narkotyki. Tłumaczył, że uprawiał je na własny użytek w związku ze złym stanem zdrowia.

Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz ich uprawy. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 37-latek został tymczasowo aresztowany. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VIII Komisariatu Policji w Łodzi.

  • Krzew  marihuany.
Powrót na górę strony