Aktualności

Oszukiwały zamawiając towary ze sklepu internetowego

Policjanci z Wydziału Kryminalnego VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali dwie kobiety w wieku 21 i 22 lat w związku z podejrzeniem licznych oszustw na szkodę firmy kurierskiej. Kobiety przy wykorzystaniu fałszywej tożsamości przywłaszczały sobie odzież znanych marek powodując straty w wysokości ponad 66.000 złotych.

Policjanci z VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi już od jakiegoś czasu otrzymywali sygnały o nieuczciwym procederze związanym z przywłaszczeniem zawartości paczek wysyłanych przy użyciu firmy kurierskiej z internetowego portalu oferującego wyroby odzieżowe. Jak ustalili kryminalni, pracowniczki zatrudnione w dyskoncie spożywczym na Górnej przy użyciu fałszywej tożsamości zamawiały artykuły odzieżowe. Płatność za dostarczoną przesyłkę odbierający miał uiścić dopiero przy jej odbiorze.

Gdy przesyłki docierały do punktu kurierskiego, kobiety otwierały je i zabierały z ich wnętrza markową odzież. Następnie wypełniały paczkę starymi ubraniami. Ponieważ odbiorca nie istniał, nikt nie zgłaszał się po te przesyłki. Przesyłki wracały zatem do firmy kurierskiej i dalej do nadawcy.  Po sprawdzeniu ich zawartości okazywało się, że doszło do przywłaszczenia przesłanych ze sklepu towarów.

17 marca 2021 roku policjanci będący w stałym kontakcie z przedstawicielem firmy kurierskiej odpowiedzialnej materialnie za pokrycie powstałej szkody, po zgromadzeniu materiału dowodowego i przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie oszustwa zatrzymali dwie kobiety podejrzane o udział w nielegalnym procederze. 21 i 22-latka usłyszały zarzuty popełnienia 26 przestępstw, w wyniku których wyrządziły szkodę opiewającą na kwotę ponad 66.000 złotych. Za taki czyn grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. W wyniku działań policjantów, część przywłaszczonego mienia została odzyskana. Dalsze czynności prowadzą policjanci z VIII Komisariatu KMP w Łodzi.

  • Zabezpieczone obuwie.
  • Zabezpieczone ubrania i kosmetyki.
  • Skradziony towar.
Powrót na górę strony