Aktualności

Zdradził go zapach narkotyków

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 22-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli ponad 120 gramów niedozwolonych używek - marihuany i mefedronu.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podejrzewali, że w jednym z mieszkań w centrum miasta mogą się znajdować niedozwolone używki. 8 kwietnia 2021 roku stróże prawa postanowili zweryfikować tę informację.

Po wejściu na klatkę schodową wytypowanej posesji, policjanci zauważyli, że z jednego z mieszkań wychodzi młody mężczyzna. W chwili, gdy młodzieniec przechodził obok mundurowych, policjanci wyczuli od niego charakterystyczny zapach marihuany. Podczas kontroli 22-latek zaczął się nerwowo zachowywać, choć nie posiadał przy sobie nielegalnych substancji. Kryminalni podejrzewając, że narkotyki mogły znajdować się w lokalu skąd wyszedł kontrolowany, postanowili to sprawdzić.

Przypuszczenia te sprawdziły się. Po wejściu do wnętrza pomieszczeń policjanci odnaleźli wagę elektroniczną z resztkami suszu roślinnego służącą najprawdopodobniej do porcjowania narkotyków, a także 65 zawiniątek z folii aluminiowej z marihuaną i mefedronem. Łącznie zabezpieczono około 120 gramów narkotyków o wartości czarnorynkowej około 4 tysięcy złotych. 21-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Taki czyn w polskim prawie zagrożony jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratury został objęty dozorem policyjnym.

  • Leżące na stole zabezpieczone przez policjantów środki odurzające, waga, telefony oraz pieniądze.
  • Podejrzany o posiadanie narkotyków w pomieszczeniu policyjnym w trakcie przesłuchania.
Powrót na górę strony