Aktualności

Odpowie za kradzież samochodu

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej w Łodzi na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem 35-letniemu mieszkańcowi podłódzkiej miejscowości. W przeszłości był już notowany, obecnie grozi mu kara do 10 lat więzienia.

27 kwietnia 2021 roku kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pojechali do Konstantynowa, aby sprawdzić swoje ustalenia. Według ich wiedzy na terenie jednej z opuszczonych firm mogły być przechowywane pojazdy pochodzące z przestępstwa. Po wstępnej weryfikacji wytypowali jedną z posesji, gdzie w blaszanym garażu znaleźli skradziony kilkanaście dni wcześniej w Łodzi samochód. Podejrzewając, że w miejscu przechowywania wartego 130 tysięcy złotych citroena mogą pojawić się sprawcy kradzieży, objęli teren dyskretną obserwacją.

W pewnej chwili zauważyli mężczyznę wbiegającego na teren posesji i znikającego w obserwowanym garażu. Zabezpieczając ewentualne drogi ucieczki, weszli do środka i zatrzymali kompletnie zaskoczonego 35-latka, który siedział już w skradzionym citroenie. Wezwana na miejsce ekipa dochodzeniowo-śledcza z Pabianic przy udziale technika kryminalistyki przeprowadziła oględziny. Sprawa wraz z zatrzymanym trafiła do kryminalnych z Łodzi, którzy zajęli się gromadzeniem dowodów pozwalających na przedstawienie zatrzymanemu 35-latkowi zarzutów. Podejrzany ma bogatą przeszłość kryminalną, teraz odpowie za kradzież z włamaniem, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Został objęty dozorem policyjnym. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową łódzkiej komendy miejskiej.

  • Policjantki prowadzą podejrzanego o kradzież.
Powrót na górę strony