Wyczuli narkotyki - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Łodzi

Aktualności

Wyczuli narkotyki

Policjanci z Wydziału Kryminalnego II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 21-latka podejrzanego o posiadanie marihuany i tabletek ekstazy.

Kryminalni z komisariatu II przy ulicy Ciesielskiej w Łodzi, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Widzew przebywać może mężczyzna mogący  posiadać narkotyki. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić tą informację. 29 kwietnia 2021 roku około południa policjanci zapukali do mieszkania 21-latka. Po otwarciu drzwi przez lokatora wyczuli charakterystyczną woń marihuany, która wydobywała się z wnętrza pomieszczeń. Policjanci podejrzewając, że w mieszkaniu znajdować się mogą nielegalne używki przeszukali każdy metr. W efekcie tej czynności odnaleziono akcesoria do porcjowania narkotyków, 2 gramy marihuany oraz trzy tabletki ekstazy. Właściciel nielegalnych substancji został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za taki czyn w polskim prawie karnym grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Na zdjęciu widoczny podejrzany, który siedzi w pomieszczeniu policyjnym. W dalszym planie znajduje się policjant prowadzący czynności, stojący przy biurku. Policjant jest w ubraniu cywilnym ma lateksowe rękawiczki na rękach. Dalej na biurku leży tester narkotykowy
  • Policjant w trakcie wykonywania testera narkotykowego
  • Policjant podczas wżenia narkotyków