Aktualności

Ucieczka nie popłaca

Funkcjonariusze z łódzkiej drogówki Komendy Miejskiej Policji w Łodzi dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji świadka zatrzymali po pościgu 27-latka oraz jego 34-letniego kompana, u którego w samochodzie znajdowały się... miedziane elementy niewiadomego pochodzenia. Kierowca matiza odpowie za szereg wykroczeń popełnionych podczas ucieczki oraz za niezatrzymanie się do kontroli.

30 maja 2021 roku około godziny 5:00 dyżurny łódzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym matizem, który poruszał się ulicą Strykowską w kierunku centrum. Świadek jadący za matizem na bieżąco podawał nie tylko trasę przejazdu auta, ale również zachowanie kierowcy na drodze. Natychmiast w rejon wskazywany przez zgłaszającego pojechał patrol łódzkiej drogówki. Mundurowi zauważyli opisane auto na ulicy Ogrodowej. Kierujący zlekceważył podawane przez policjantów sygnały do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę przed patrolem. Kierujący matizem jechał ulicami w centrum Łodzi popełniając szereg wykroczeń drogowych i stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Na ulicy Łagiewnickiej utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w krawężnik uszkadzając oponę swojego auta. Ale nawet to nie powstrzymało kierującego od dalszej ucieczki. W tym czasie do pościgu dołączył drugi patrol łódzkiej drogówki. Policjanci dwoma radiowozami zablokowali auto uciekiniera na wysokości ulicy Warszawskiej. Kierowca oraz jego kompan wysiedli z pojazdu, przeskoczyli przez płot i rozbiegli się w różnych kierunkach. Po chwili obaj mężczyźni zostali obezwładnieni i doprowadzeni do radiowozów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że byli trzeźwi. W trakcie oględzin matiza policjanci znaleźli dużą ilość elementów miedzianych, których pochodzenia zarówno 27-letni kierujący jak i jego 34-letni pasażer nie potrafili wyjaśnić. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Obaj uciekinierzy zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Kierujący matizem odpowie między innymi za niezatrzymanie się do kontroli oraz za wykroczenia w ruchu drogowym. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z V Komisariatu Policji w Łodzi.

asp szt Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi

  • mężczyzna ubrany w czarną kurtkę z kapturem i czarne spodnie jest trzymany po obu stronach przez dwóch policjantów, ubranych w żółte kamizelki policyjne. Zdjęcie jest zrobione na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji.
  • Mężczyzna jest prowadzony do cywilnego radiowozu policyjnego przez dwóch policjantów ubranych w żółte kamizelki policyjne. Ubrany jest w szare spodnie dresowe i ciemną kurtkę.
Powrót na górę strony