Aktualności

Podczas kontroli wypadła mu z saszetki marihuana

Policjanci z łódzkiej drogówki zatrzymali 19-latka, który kierował volkswagenem będąc pod wpływem narkotyków. Badanie wykazało obecność marihuany w organizmie. Podczas kontroli wypadła mu marihuana z saszetki.

8 lipca 2021 około godziny 13:10 na ulicy Rzgowskiej przy ulicy Paradnej policjanci z łódzkiej drogówki prowadzili kontrolę pojazdów. Wówczas zatrzymali do kontroli volkswagena. Podczas legitymowania mundurowi poprosili mężczyznę o okazanie jakiegokolwiek dokumentu, aby przyspieszyć kontrolę drogową. Wtedy kierowca sięgnął do saszetki i gdy wyciągał dokumenty, z jej wnętrza wypadła torebka z marihuaną. Mężczyzna chciał szybko schować pakunek, jednak nie umknęło to uwadze policjantów.

Podczas rozmowy na temat posiadania suszu, kierujący początkowo twierdził, że to środek leczniczy, po czym po chwili zmieniał wersję jego pochodzenia. Mundurowi zabezpieczyli torebkę z suszem i zbadali stan trzeźwości 19-letniego łodzianina. Badanie na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że mężczyzna prowadził pojazd będąc pod ich wpływem. Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy, a jego auto trafiło na policyjny parking. Kierowca odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz ich posiadanie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.  

Marzanna Boratyńska  WRD KMP w Łodzi

  • Zabezpieczony przez policjantów volkswagen stoi załadowany na żółtej auto-lawecie, w tle radiowóz policyjny.
Powrót na górę strony