Aktualności

Zaskakujący finał wypadku drogowego

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 35-latka poszkodowanego w wypadku drogowy. W jego samochodzie policjanci znaleźli poszukiwany dowód osobisty oraz dwa blankiety prawa jazdy o tych samych numerach. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna wykonywał zarobkowy przewóz osób bez wymaganego zezwolenia.

15 lipca 2021 roku około godziny 6:00, policjanci z łódzkiej drogówki pojechali na miejsce wypadku drogowego, do którego doszło w Łodzi na alei Ofiar Terroryzmu 11-go Września. Mundurowi w rozmowie z uczestnikami zdarzenia ustalili, że 24-letni kierujący fiatem ducato jechał lewym pasem ruchu. Po wykonaniu manewru wyprzedzania samochodu ciężarowego, zjechał na prawy pas, gdzie uderzył w stojące na światłach renault. W wyniku zdarzenia wszyscy uczestnicy zdarzenia trafili do łódzkich szpitali.

W trakcie czynności na miejscu wypadku mundurowi z łódzkiej drogówki ustalili, że kierujący renault prowadził zarobkowy przewóz osób. Mężczyzna nie posiadał dokumentów zezwalających na taką działalność, a jego samochód nie miał stosownych oznaczeń. Co ciekawe, funkcjonariusze znaleźli w jego samochodzie szereg dokumentów. Między innymi dwa prawa jazdy o tym samym numerze, dowód osobisty i paszport. Blankiety dokumentów zostały sprawdzone w policyjnych bazach danych. Wówczas wyszło na jaw, że znaleziony dowód osobisty figuruje jako utracony. W tej sytuacji 35-letni kierowca renault po diagnostyce w palcówce medycznej został zatrzymany w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie zdarzenia drogowego będą prowadzone w Wydziale Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Sprawą dokumentów zajmuje się VI Komisariat Policji w Łodzi.

asp sztab. Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi

 

  • Rozbity pojazd stoi na poboczu.
  • Radiowóz policyjny na miejscu zdarzenia.
  • Rozbity pojazd stoi na miejscu zdarzenia.
  • Zabezpieczone dokumenty.
Powrót na górę strony