Aktualności

Areszty dla sprawców pobicia

Łódzcy policjanci wyjaśnili okoliczności ciężkiego pobicia, do którego doszło podczas wspólnego spożywania alkoholu. Sprawcy w wieku 45 i 46 lat usłyszeli zarzuty, grozi im kara do 15 lat więzienia. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

 

Funkcjonariusze z V Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi uzyskali informację o pobiciu 30-letniego mężczyzny. W nocy z 12 na 13 lipca 2021 roku w mieszkaniu przy ulicy Trawiastej trzej znajomi raczyli się alkoholem. Tuż po północy doszło między nimi do sprzeczki, zakończonej pobiciem jednego z nich. Zakrwawionego mężczyznę znalazł na ulicy przypadkowy przechodzień, który powiadomił służby. Załoga pogotowia ratunkowego zabrała 30-latka do szpitala. Mężczyzna posiadał liczne obrażenia, a kontakt z nim był bardzo utrudniony.

Policjanci niezwłocznie zajęli się wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia. Skrupulatnie zabezpieczali ślady, aby odtworzyć drogę jaką pokonał pokrzywdzony. W krótkim czasie dotarli do pierwszego ze sprawców, gospodarza imprezy. 46-latek widząc mundurowych wchodzących na posesję, usiłował uciec. Szybko został zatrzymany. Wkrótce jego los podzielił drugi, 45-letni napastnik, który zdążył wrócić do domu i tam został zatrzymany.

Obaj sprawcy mają przeszłość kryminalną. Tym razem grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego Łódź-Śródmieście zostali tymczasowo aresztowani. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratury Łódź- Bałuty prowadzą śledczy z V Komisariatu Policji.

Powrót na górę strony