Aktualności

Wpadł sprawca uszkodzenia radiowozu

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 23-latka podejrzanego o uszkodzenie radiowozu. Mężczyzna został zlokalizowany dzięki spostrzegawczości funkcjonariuszy pełniących służbę na Miejskim Stanowisku Kierowania.

15 sierpnia 2021 roku policjanci pełniący służbę patrolowo-interwencyjną zostali wezwani na ulicę Narutowicza, gdzie młody mężczyzna miał nosić się z zamiarem popełnienia samobójstwa. Policjanci po wejściu do mieszkania zapobiegli desperackiej próbie i przewieźli pobudzonego mężczyznę do szpitala. Odjeżdżając spod placówki medycznej funkcjonariusze zauważyli, że ich radiowóz ma porysowany lakier. Policjanci przypuszczali, że do uszkodzenia radiowozu mogło dojść w miejscu wcześniejszej interwencji.

Dyżurni na stanowisku kierowania postanowili przejrzeć nagrania monitoringu miejskiego. Zapis naprowadził ich na trop młodego mężczyzny, który w czasie interwencji podejmowanej wobec niedoszłego samobójcy wracał do mieszkania położonego w tej samej kamienicy. Po ustaleniu wizerunku domniemanego wandala, sprawa przekazana została funkcjonariuszom z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Policjanci pod wskazanym adresem spotkali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy, który wchodził na teren posesji. W trakcie rozmowy nietrzeźwy 23-latek zasłaniał się niepamięcią. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił jednak na przedstawienie mu zarzutu popełnienia przestępstwa uszkodzenia mienia. Taki czyn zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony