Aktualności

Sprzedawał narkotyki 16-letniemu koledze

Funkcjonariusze z VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 30-latka podejrzanego o handel narkotykami. Jak wynika z okoliczności sprawy mężczyzna dwukrotnie sprzedał niedozwolone substancje swojemu małoletniemu koledze.

25 sierpnia 2021 roku w godzinach wieczornych policjanci z VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi patrolujący rejon ulic Zarzewskiej i Łomżyńskiej zauważyli trzech nerwowo zachowujących się mężczyzn, którzy na widok mundurowych wyraźnie przyspieszyli kroku. W momencie podjęcia próby legitymowania, mężczyźni rozbiegli się w różne strony, a jeden z nich wyrzucił reklamówkę. Okazało się, że w reklamówce był prawie pół kilograma marihuany o czarnorynkowej wartości około 15 tysięcy złotych.

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali jednego z uciekinierów, małoletniego w wieku 16 lat  i zabezpieczyli narkotyki. Dalsze czynności procesowe pozwoliły na ustalenie personaliów mężczyzny, który wyrzucił narkotyki. 30-latek został zatrzymany następnego dnia w jednym z mieszkań w dzielnicy Łódź-Górna przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego VIII Komisariatu Policji w Łodzi. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków oraz dwukrotnego udzielenia ich osobie małoletniej. Za takie czyny mężczyźnie grozić może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Jego młodszy kolega ponieść może odpowiedzialność przed sądem rodzinnym. Sprawa ma charakter rozwojowy. Dalsze czynności prowadzą śledczy z VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź- Górna. Na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanego 30-latka na 3 miesiące.

 

Powrót na górę strony