Aktualności

Ukradł piłę spalinową i notorycznie kradł perfumy

Łódzcy policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o kradzież piły spalinowej na szkodę spółdzielni mieszkaniowej oraz liczne kradzieże w drogerii na terenie dzielnicy Bałuty. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

17 sierpnia 2021 roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego II Komisariatu Policji w Łodzi otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży piły spalinowej z pomieszczenia gospodarczego należącego do bałuckiej spółdzielni mieszkaniowej. Jak wynikało ze zgłoszenia sprawca wykorzystał fakt, iż pracownicy remontujący pobliską przychodnię pozostawili narzędzie bez nadzoru w otwartej komórce. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego policjanci pracujący przy tej sprawie bardzo szybko ustalili kto mógł być sprawcą.

31 sierpnia 2021 roku po uzyskaniu informacji, że wytypowana osoba przebywa na strychu pustostanu przy ulicy Wrześnieńskiej, stróże prawa podjechali pod znany im adres. Po wejściu do pomieszczenia kryminalni zastali śpiącego 31-latka. Mężczyzna zaskoczony niespodziewaną wizytą przyznał się mundurowym do kradzieży i sprzedaży piły spalinowej, a dodatkowo do popełnienia licznych kradzieży perfum w jednej z okolicznych drogerii. Jak ustalono, tylko  w sierpniu 2021 notowany za podobne przestępstwa mężczyzna, skradł perfumy o łącznej wartości około 4.400 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant ubrany po cywilnemu w czarnej kamizelce z napisem Policja prowadzi korytarzem komendy zatrzymanego, który ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu.
  • Policjant ubrany po cywilnemu w czarnej kamizelce z napisem Policja prowadzi korytarzem komendy zatrzymanego, który ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu.
Powrót na górę strony