Aktualności

Poszukiwany zaatakował policjantów nożem

Zgierscy policjanci zatrzymali 42-latka poszukiwanego do obycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywający się w jednym z bloków na osiedlu Retkinia w Łodzi zaatakował policjantów nożem. Został szybko obezwładniony i trafił za kratki.

24 sierpnia 2021 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu uzyskali informację na temat miejsca pobytu 42-latka poszukiwanego listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna najprawdopodobniej "zaszył się" z partnerką i dzieckiem w jednym z mieszkań na łódzkim osiedlu Retkinia. Pod ustalonym adresem policjanci podjęli krótką obserwację klatki schodowej i wytypowanego mieszkania.

Po kilku minutach na zewnątrz wyszła partnerka poszukiwanego. Kobieta poszła do sklepu, a policjanci w tym czasie dostali się na korytarz posesji. Gdy kobieta wróciła do bloku funkcjonariusze czekali pod jej drzwiami. Poprosili ją o otworzenie mieszkania, co spotkało się ze zdecydowaną odmową. Po przeprowadzonej kontroli osobistej i odnalezieniu kluczy, policjanci dostali się do wnętrza mieszkania. Zaskoczony widokiem policjantów nie chciał podporządkować się ich poleceniom. W pewnym momencie rzucił się na funkcjonariuszy z nożem.

Zdecydowana postawa oraz wyszkolenie policjantów zapobiegły nieszczęściu. Mężczyzna został szybko obezwładniony i zatrzymany. Za czynną napaść na policjantów grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzany po usłyszeniu zarzutów zgodnie z poleceniem sądu został przekazany do zakładu karnego.

Powrót na górę strony