Aktualności

Odpowie za pobicie

Dzięki wzorowej postawie seniorki, która zaalarmowała służby słysząc wołanie o pomoc, funkcjonariusze z VI Komisariatu Policji zatrzymali tuż po zdarzeniu 30-letniego sprawcę pobicia. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

16 października 2021 roku po godzinie 14:00 przy ulicy Sacharowa w Łodzi seniorka usłyszała przeraźliwe wołania o pomoc. Bez wahania kobieta zadzwoniła na numer alarmowy 112 i po chwili na miejsce przyjechał patrol policji. Jak się okazało, tego dnia spacerująca ulicą para spotkała 30-letniego znajomego. Podczas rozmowy mężczyźni pokłócili się. Utarczka słowna przerodziła się w agresywne zachowanie ze strony napotkanego znajomego. 30-latek uderzył mężczyznę pięścią w twarz i odszedł pozostawiając go z towarzyszącą mu kobietą. Po niespełna 30 minutach para ponownie spotkała napastnika, który tym razem był w towarzystwie nieznanego im mężczyzny. Tym razem dwaj napastnicy z impetem zaatakowali pokrzywdzonego zadając mu ciosy pałką typu tonfa po nogach, barku oraz przedramieniu. 40-latka z którą spacerował zaczęła głośno krzyczeć wzywając pomoc.

Te wołania usłyszała seniorka, która bez wahania wybrała numer alarmowy 112. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, zatrzymali jednego ze sprawców pobicia, który próbował w samochodzie żony ukryć pałkę. Mundurowi po przeszukaniu pojazdu zabezpieczyli narzędzie przestępstwa. Sprawa jest rozwojowa i ukierunkowana na zatrzymanie drugiego ze sprawców. Zatrzymany 30-latek usłyszał zarzut pobicia, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą śledczy z VI Komisariatu Policji w Łodzi.

mł. asp. Kamila Sowińska

Powrót na górę strony