Aktualności

Zemścił się za udaremnienie kradzieży

Funkcjonariusze z VIII Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o pobicie klienta sklepu spożywczego oraz uszkodzenie pojazdu należącego do pokrzywdzonego. Jak się okazało sprawca był poszukiwany, a powodem jego agresji było wcześniejsze udaremnienie przez pokrzywdzonego kradzieży sklepowej.

1 listopada 2021 roku około godziny 13:00, policjanci z Wydziału Prewencji VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymali zgłoszenie o pobiciu mężczyzny przed sklepem przy ulicy Senatorskiej. Na miejscu, w rozmowie z pokrzywdzonym stróże prawa ustalili, że padł on ofiarą zemsty ze strony młodego mężczyzny, któremu chwilę wcześniej zwrócił uwagę w sklepie. Pokrzywdzony podczas zakupów zauważył młodzieńca, który próbował ukryć i wynieść ze sklepu produkty spożywcze. Zareagował i zwrócił uwagę młodemu człowiekowi. Niestety, gdy wyszedł ze sklepu został zaatakowany przez niedoszłego sprawcę kradzieży i kilku jego znajomych. Zgłaszający musiał ratować się ucieczką. Po powrocie do zaparkowanego samochodu mężczyzna został dotkliwie pobity, a jego samochód uszkodzony przez sprawców, którzy wybili w nim przednią i boczną szybę.

Po wysłuchaniu tej relacji policjanci wyruszyli na poszukiwania sprawców. Po kilku minutach na pobliskiej ulicy, mundurowi zatrzymali mężczyznę będącego prowodyrem zajścia. Jak się okazało, 28-latek był poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Po przewiezieniu do VIII Komisariatu Policji w Łodzi, mężczyzna usłyszał zarzuty udziału w pobiciu pokrzywdzonego i uszkodzenia mienia. Za te czyny grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych podejrzany trafił bezpośrednio do zakładu karnego, gdzie odbędzie zaległą karę. Obecnie funkcjonariusze z VIII Komisariatu Policji w Łodzi ustalają personalia pozostałych sprawców pobicia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

kom. Marcin Fiedukowicz

  • Na zdjęciu funkcjonariusze policji wprowadzjący do auta podejrzanego. Policjanci mają założone żółte kamizelki odblaskowe z napisem Policja.
  • Policjanci prowadzą podejrzanego do radiowozu policyjnego.
Powrót na górę strony